بهار نارنج

55,000تومان500,000تومان

  بهارنارنج

نام علمی:  Citrus aurantium

نام های دیگر:  افعی گیاه

طبع:  گرم وخشک

محل رویش: ایران

مورد استفاده:  اشتهاآوری قوی، رفع ضعف اعصاب، نشاط‌آور، تسکین ناراحتی‌های سینه و تپش قلب، رفع بزرگی طحال

موارد مصرف:

گونه گیاهی: شکوفه درخت نارنج

شناسه محصول: نامعلوم دسته:

توضیحات

بهار نارنج (Orange blossom)، به گل های سفید رنگ درخت نارنج گفته می شود که در فصل بهار شکوفا می شوند و در پاییز و زمستان، جای خود را به میوه نارنج می دهد. از بهارنارنج در عطرسازی و ساختن اسانس، انواع نوشیدنی‌ های فصلی و عرقیجات و تهیه مربا، گز، سوهان و … استفاده میشود. بابـُـل و شیراز از شهرهای تولیده کننده بهار نارنج هستند. این محصول با رعایت شرایط بهداشتی از بهترین شکوفه های بهار نارنج تولید شده است.

متاسفانه در برخی فروشگاه ها از ترکیب مرکبات مختلف شامل لیمو شیرین، پرتقال، نارنگی و اندکی نارنج به عنوان بهار نارنج استفاده میشود.فروشگاه عطاربانو کیفیت این محصول را  که از بهترین درخت های شیراز و بابل به دست آمده و با هیچ مرکبات دیگری مخلوط نشده است را تضمین میکند.

نحوه جمع آوری بهارنارنج:

بهترین زمان برداشت و جمع آوری بهار نارنج نیمه دوم اردیبهشت می باشد. اولین و آسان‌ ترین راه برای استفاده از بهار نارنج، خشک کردن شکوفه‌ های آن است که آن را در جای تاریک خشک می‌کنند و بعد در شیشه‌ های درب دار نگهداری می‌کنند. در صبح خیلی زود در پای درخت پارچه های بزرگی پهن می کنند و به آرامی درخت نارنج را تکان می دهند تا بهار نارنج روی پارچه بریزد.

برخی از افراد بهار نارنج را خشک می کنند چون نگهداری بهار نارنج خشک، آسانتر است و در تمام طول سال می توان از عطر بی نظیر این گل استفاده کرد. برای خشک کردن بهار نارنج باید شرایطی را مهیا کرد. از جمله ی شرایط، آماده کردن محیطی کاملا تاریک که بهار نارنج را بلافاصله بعد از جمع آوری در محل تاریک خشک کنید تا رنگ گلبرگ های بهار نارنج تغییر نکند. از بهار نارنج استفاده های متعددی میشود. عرق بهارنارنج، شربت، مربا، عسل، دمنوش و شیرینی محصولاتی هستند که از بهارنارنج تهیه میشود.

خواص بهار نارنج:

مهمترین خاصیت دارویی بهار نارنج تاثیر آن روی سیستم عصبی بدن است. عرق بهار نارنج که طبیعتی گرم دارد اشتها آوری قوی بوده و برای رفع ضعف اعصاب، غم و افسردگی مفید است زیرا نشاط‌ آور است و در تسکین ناراحتی‌ های سینه و تپش قلب نیز مؤثر است. بهار نارنج حاوی ویتامین‌های C، B و D است. گل و روغن بهار نارنج، درمان مشکلات معده و عصبی، نقرس، زخم دهان، و آرام‌ بخش برای تنش‌ های عصبی و کم‌ خوابی عنوان شده است.

دمنوش بهار نارنج رو برای تسکین سردردهای عصبی و میگرن به افراد توصیه میکنه.

عرق بهار نارنج به همراه عسل، باعث از بین رفتن یبوست میشه.

بهار نارنج، باعث کاهش اشتهای افراد و کاهش وزن اونها میشه.

دمنوش بهار نارنج، برای بهبود خلق و خوی افراد مخصوصا در فصل گرم تابستان عالیه.

بهار نارنج، ضد التهاب و ضد آلرژی هست و از سرطان پیشگیری میکنه.

بخور دادن بهار نارنج باعث باز شدن پوست، پاکسازی و درخشندگی پوست شما میشه.

توضیحات تکمیلی

وزن نامعلوم
ابعاد نامعلوم